Láska

Láska je skutočne zvláštna vec. Dokáže bolieť ako sviňa, no ako spieva Janka Kirschner, láska, čo nebolí, nebola láskou pravou. Nie vždy je však táto jej vlastnosť prítomná. Niekedy láska prosto... je. A napĺňa. Zaceľuje staré rany, lieči a otvára dvere do nových, doposiaľ nepredstaviteľných svetov pestrých farieb a nocí plných príjemných snov. ,,Láska je priateľstvo, ktoré vzbĺklo," hovorí Ann Landers. ,,Keď je šťastie druhého tvojím šťastím, je to láska," hovorí Lana del Rey. ,,Čo hľadáš ty, hľadá teba," hovorí Rumi. ,,Druhého miluj tak, ako potrebuje byť milovaný, nie tak, ako chceš milovať ty," hovorí Tony Gaskins. ,,Čo sa spraví s láskou, spraví sa dobre," hovorí Vincent van Gogh. 
  A ja s nimi súhlasím.

  Ja som takú lásku našla. Po dlhých rokoch sa z priateľstva stalo niečo s hlbším významom. Tajný pakt dvoch doničených duší, ktoré sa ale navzájom dokázali začať liečiť. Bolo to nečakané (úprimne to doteraz nedokážem spracovať :D), no o to čarovnejšie. A hlavne to prišlo prirodzene, nie nasilu a narýchlo. Tak to má byť. Nijako inak.

  Želám vám, aby ste aj vy našli niekoho, s kým dokážete potme sedieť v tichu prerušovanom iba zvukom dažďa za oknami. Kto vás počúva. Vie, aká je vaša obľúbená príchuť v káve. Donesie vám kvetinu len tak. Nebojí sa zdôveriť aj s intímnymi starosťami. Prinesie vám nákupný vozík, keď sa uprostred preplneného Lidla sťažujete, že máte plné ruky rožkov a mlieka a sami ste si ho nevzali. Pri cestovaní vám džentlmensky odnesie tašku. Zakryje vás, keď vám chrbát trčí spod deky. Svojou čarovnou rukou informatickou vám za okamih spojazdní zaspatý notebook. Do dverí vás vždy pustí prvú. Bez slov s vami stojí pod vysvieteným vianočným stromčekom a usmieva sa nad vaším výrazom absolútneho očarenia. Kúpi vám cukríky, lebo vás bolí hlava a cukor je predsa fajn. Jeho ideálny večer je váľanie sa pod dekou. Dopraje vám čas na všetky vaše rozmary vrátane toho, či s ním vlastne chcete chodiť. Aspoň dvadsaťkrát do dňa vytiahne nejakú romantickú hlášku a hoci ste predtým také veci pokladali za príliš cheesy, teraz sa roztápate. Neustále vás zásobuje skvelou novou hudbou. Dá vám pusu na čelo. Dokáže si spraviť srandu zo seba aj ostatných. Zbehne vám po minerálku, keď na intráku odstavia vodu. Ani na sekundu vám nedovolí myslieť si, že vás neľúbi. 
  A vy sa tešíte ako malé dieťa, keď vidíte jeho nefalšovanú radosť z prvého snehu, hoci ho sami neznášate.  Usmievate sa nad tým, ako veľmi túži po veľkom huňatom psovi a zrazu po takom túžite aj vy, aj keď ste na to nikdy predtým nemysleli. Dohovárate mu, aby zase neponocoval a radšej sa poriadne vyspal, lebo spánok je niečo skvelé a potrebné a on vás poslúchne. Máte spolu tradíciu filmových večerov Policajnej akadémie. Cítite sa pri ňom prirodzene, správne, bezpečne a kašľať na to, že to znie ako najväčšie klišé v histórii klišé. Čas s ním letí ako s nikým iným na svete a vy čakáte, kedy vás to dostane do nejakého prúseru, lebo niečo nestihnete. Nutné je však podotknúť, že v stave zaľúbenia ide 80% vecí kompletne bokom. :D 

  Takže prosím. Ak práve hľadáte kohosi, kto by vyplnil prázdne miesto po vašom boku, dajte si načas. Mesiace, roky... Ja sľubujem, že ono to raz príde. Vždy sa mi to zatiaľ osvedčilo. ;) Keď bude všetko, ako má byť, keď budú hviezdy v správnej konštelácii, celý kozmos sa spojí, aby vás doviedol tam, kam naozaj patríte. Ku komu naozaj patríte. Ja tomu verím. A vy? :)

S.

Komentáre

 1. Já si říkám, co se má stát, tak se stane :) Za ničím se neženu, vím, že pravá láska na mě někde čeká a přijde v pravý čas :) Krásný článek, přeji Vám hodně štěstí v lásce ♥
  Petra z blogu www.mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem a želám ti, nech niečo skvelé nájdeš aj ty. ;)

   Odstrániť
 2. krásne napísané :) po nešťastných vzťahoch som su práve povedala, že dám tomu čas a ono ten pravý dorazí ;)

  Viki Ceglédyová

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veľmi pekne napísané, len pokiaľ chce žena rodiť až tak veľa času nemá :O....nevýhoda nežnejšieho pohlavia....

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ále, ja si myslím, že tak tragické to vo väčšine prípadov nie je. ;)

   Odstrániť
 4. To je moc krásně napsané :) Občas to ale přijde brzo, vypadá to jako to pravé ořechové, ale po letech může být všechno jinak :) popravdě ani nevím, zda na to všechno věřím.
  Ejnets in Peru | instagram: EJNETS

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky